Black paintball spordiklubi

Paintball

Paintball ehk ümmargune värvikapsel ehk värvipall

 

Paintballi mängitakse üldjuhul kolme stiili: stsenaariumi järgi, võistlus mäng ja taktikaline

 Stsenaariumi järgi lepitakse kokku mängu kulg ja järgitakse kindlat mängu plaani. Sedasi saab jäljendada näiteks ajaloolisi lahinguid. Stsenaariumi mängud on tihtipeale ka suurte osalejate arvudega mängud.

 Võistlus mäng kannab tihti ka ingliskeelset nime speedball. See on sportlik meeskonna mäng kus võistkonda kuulub 5 liiget. Sportpaintballi harrastatakse liiga tasemel Ameerikas, Euroopas ja ka Venemaal. Kuna see sportmäng on väga kiire ja adrenaliini pakkuv on sellel ka väga karmid reeglid.  

Taktikaline paintball - seda mängitakse kõige sagedamini. Selle mängimiseks sobib tihti mets, mõni mahajäetud hoone või ka selleks spetsiaalselt ehitatud väljak.

           

 

  Paintballis on kindlad reeglid. Kui Te soovite mängida Paintballi siis järgige kindlasti ohutus reegleid ja instruktori juhendeid. Kasutage maksimaalselt turvavarustust. See tähendab, et teil on nõuetekohane mask ja nõuetele vastavalt reguleeritud marker ehk värvirelv.

 Kasuta maski nõuetekohaselt! Kontrolli et mask peas ei loksu.

 Kasuta ainult nõuetele vastavat värvimarkerit! St et markeri kapsli kiirus ei ületaks 300ft/s (90m/s) mõõdetuna toru otsast.

  Markeril kasuta kindlasti torusokki!

   Ära lase sõpra lähemalt kui 3 meetrit!